Bez odborníků by bylo lidstvo ztracené. V novinách by nebylo co psát.

10.10.2017 09:47

Ještě že je máme

 

Samozřejmě odborníky správné na svých místech. Ve stále složitějším světě se stárnoucí člověk cítí bezmocný bez jejich pomoci. Právě jsem si přečetl, že máslo není zrovna to nejzdravější. Zvláštní, nedávno jsem četl, že pro starší občany je máslo nejlépe přijatelným zdrojem energie. Věřím obojímu. Mám už své zkušenosti.
 

Vejce bývala plná nezdravého cholesterolu. Pak vznikly velkochovy a ve vejcích se objevil i zdravý cholesterol. Po ptačí chřipce začínají být vejce nezdravá. Naštěstí se jim člověk vyhýbá, už kvůli rostoucí ceně.

Nezdravá i zdravá je káva, alkohol je bez diskuse nebezpečný ale někdy a někde kupodivu prospěšný, rumová příchuť je přímo smrtící, zatímco ostatní esence (estery) jsou all right.

Životní prostředí jsme svého času zachraňovali mimo jiné i zaváděním akumulačního topení. Brzy nato přímotopy, následně plynem, následně atd.

Změna je život. Proto můžeme sledovat vývoj názorů i v kultuře, politice.

Prostě bez odborníků by bylo lidstvo ztracené. V novinách by nebylo co psát. Ledaže, vzpomínám na jednu pouť kde měli papouška, co tahal tzv. planety z klobouku. 

Nejvyšší čas zřídit úřad pro hejno papoušků losujících ty správné informace pro nevzdělané lidstvo. Přece to nemůžeme nechat na zdravém selském rozumu jednotlivce!