Apokalypsa: „Gene drive" je totéž co vytvoření nového druhu.

19.11.2017 08:54

Genetici jsou znepokojeni možnými zkouškami metody „gene drive“, který ohrožuje biologickou rozmanitost na zeměkouli. Oznámil to portál Gizmodo.

„To je technologie, na niž nejsme sociálně ani eticky připraveni, technologicky ji ale můžeme uskutečnit. A to nám nahání strach," prohlásil novozélandský výzkumník Neil Gemmell.

Metoda „gene drive" je schopna „odvolat" zásadu přirozeného výběru, protože napomáhá šíření modifikovaného genu v populaci. Kromě toho je možno pomocí této technologie vytvořit invazivní organismus-škůdce, který bude moci zničit celý rod mu podobných organismů.

O podobném uplatnění metody „gene drive" napsala poprvé skupina vědců z Harvardské univerzity v roce 2014. Jeden z autorů článku, Kevin Esvelt, se hned po zveřejnění studie pokusil varovat vědeckou veřejnost před nebezpečím experimentu. Jde o to, že metoda „gene drive" vytváří tak zvaný „egoistický gen" schopný se rozšířit „ve většině populací tohoto rodu po celém světě".

V současné době říkají vědci o tom, že zkouška „gene drive" je totéž co vytvoření nového druhu, který ohrožuje biologickou rozmanitost.

„Moje chyba spočívala v neschopnosti jasně a výstižně to vysvětlit," říká genetik.

 

Zdroj

 

 

 

Q.S.

Tyhle technologie v rukou lidí jako je Soros a jemu podobní, budou depopulačním materiálem s neomezenými možnostmi. Už dnes je kontrola těchto technologií de facto pouze v rukou vojensko-průmyslového komplexu bez jakéhokoli omezujícího vlivu veřejnosti. 

Kdybychom jen tušili.... Nejspíš by mnoho lidí přišlo o klidné spaní...

Diskusní téma: Apokalypsa: „Gene drive" je totéž co vytvoření nového druhu.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek