Ako ovládať štát.

11.03.2018 11:39

Ak chcete ovládať štát, potrebujete mať v prvom rade mnoho peňazí. Peniaze si ľahko zabezpečíte, ak sa začnete hrať na ich unikátneho znalca, najlepšie ak ich následne monopolne vyrábate (a požičiavate štátu). Prinajhoršom ich môžete získať tak, že o ne hráte tam, kde nielen masívne podvádzate, ale kde aj robíte rozhodcu, teda na takzvanej burze.

Za peniaze si vytvoríte senzorické a výkonné organizácie. Samozrejme, všetky dobročinné, a preto najlepšie nezdanené. Ak sa vám podarí tieto organizácie napojiť priamo na štát, aby ich tento sám financoval, ste vo vyššom leveli tohto procesu. To už vás to potom ani nič nestojí a system je samonosný.

Druhá vec je kúpenie či vytvorenie svojich médií. Prirodzene, zvyšnú konkurenciu treba prinajlepšom zničiť, ochromiť. Nepodceňovať, treba dosiahnuť funkčnú totalitu. Hlavne verejnoprávna televízia je stále dôležitá, lebo jej hlas sa v ľude považuje za hlas vlády - kto ovláda tú, vystupuje ako hovorca moci.

Organizačné siete vám zabezpečia vedomosti o aktívnych politikoch, dôležitých ľuďoch, majiteľch korporácií a podobne. To je vaša základná zbraň, donášanie a klebety. Vaši aktivisti také veci zbierajú radi, pripadajú si pri tom ako zmysluplní agenti. Pre mnohých z nich, vychovaných v chaldejskom duchu, je to dobre známa základná stratégia a taktika, dostali ju už s materským mliekom. V štátoch s malomestskou kultúrou - čo je väčšina Západu - sa o každom všetko vie. Vy ale zbierate aj dôkazy, prípadne vytvárajte veci, čo pôsobia ako dôkazy.

Štát nemanipulujete neustále. Nie ste vláda, aby ste sa zaoberali drobnou dennou agendou. Śtát manipulujete len vtedy, keď má zaujať formu, ktorá je vhodnejšia na vaše parazitovanie na ňom. Ak máte vybudovanú svoju sieť, pôsobíte ako neustála hrozba a ľudia vo vedení štátu si na vás dávajú pozor a zväčša sami pochopia, čo potrebujete. Ak nepochopia, oznámite im to médiami. 

Všetko bežií skryte a väčšina obyvateľstva by prisahala, že stát  je samostatný, že v ňom vládne sloboda slova a demokracia. 

Takto parazitované štáty ale majú prirodzene zdravotné problémy, podobne ako človek, ktorému upír pravidelne odčerpáva krv. Prejavuje sa to buď nepokojom občanov alebo dokonca neposlušnosťou vlády.

Oba tieto problémy sa riešia rovnako - výmenou vlády, prípadne, ak sú problémy väčšie, aj výmenou oficiálnej ideológie, takzvanou revolúciou. Nespokojné obyvateľstvo má potom dojem, že sa oslobodilo, že sa niečo zmenilo a zas dočasne verí vašim politickým nezmyslom (zvyčajne pri tom stačí len povrchne zmeniť pojmový aparát a naratív). Neposlušná vláda je vyhodená na smetisko a už nemôže robiť problémy, naopak, poslúži ako odstrašujúci príklad pre vašich nových drábov.

Výmena vlády sa robí tak, že sa pozriete, kde sú najslabšie ohnivká jej mocenskej stavby - ktoré nie je ťažké nájsť. Zájdete za nimi a síce medzi štyrmi očami ,ale otvorene im poviete, vlastne pripomeniete, ako ich dokážete zničiť, a zároveň im dáte aj ponuku, ktorú nebudú môcť odmietnuť.
Aby slabé ohnivká ale mohli náhle oficiálne zmeniť svoje postoje a názory, musíte im ponúknuť zámienku. Hlavnou zámienkou je vždy nespokojnosť ľudu, veď sme demokracia, že. Pamätajte si ale - nespokojnosť ľudu je vždy len lacná prázdna kulisa, ľudu sa nikdy moc naozaj nedáva. Aj tak by nevedel, čo s ňou.
 
Nespokojnosť ľudu dosiahnete tak, že odhalíte nejaký prečin a nafúknete ho na zločin. Ak takého prečinu niet, alebo sa nedá efektívne nafúknuť, musíte zločin vyrobiť sám. Najlepšie niečo také, čo tu ešte nebolo - napríklad vraždu alebo podobný druh terorizmu. Poštvať dav do ulíc potom nie je problém, to zariadia média a vaše sieťové dobročinné organizácie. A tak vami získané slabé miesta majú oficiálny morálny dôvod, prečo zmeniť svoje postoje a zhodiť vládu. Ajhľa, revolúcia.
 
Dostať potom do novej mocenskej štruktúry svojich nových ľudí z vašich sietí už samozrejme nie je problém - veď oni si to zaslúžia ako prví, aj verejne sa najviac angažovali, dav si nadšene zvolí svojich staronových otrokárov. Ale pre ľud sa vlastne nič nezmenilo, len úroveň ich nadšenia stúpla z nuly na maximum. Gratulujem, to potrebujete ako živú vodu, cyklus sa úspešne dostal okruhom na svoj začiatok, a tak to môže pokračovať prakticky donekonečna. 
 
Ak niekto odhalí tento váš mechanizmus, označte ho za šíriteľa konšpiračných teórií. Alebo za antisemitu. 
 
Pripadá vám  to príliš jednoduché? No veď ono to je jednoduché, preto to dokážu aj tí jednoduchí bastardi.
 
A že prečo, keď sa to už vie a tisíckrát to bolo popísané, sa ľud nebráni? To je druhá téma, o tom niekedy nabudúce. Alebo si to domyslite sami, jednu z odpovedí ponúka aj nasledujúce foto.
 
 
revolúcia revolution
Záber z jednej z revolúcii v jednej z džamahírií niekedy koncom 20. alebo začiatkom 21. storočia. Je ale možné, že je to záber z nejakej väznice, kde väzni dostali na pár dní výbeh - sociálna a historická veda nedokáže identifikovať rozdiel medzi tými dvoma javmi.
 

Diskusní téma: Ako ovládať štát.

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek