Absurdní veletoče Římského klubu aneb účel světí prostředky i dnes. Nepoučitelně a tudíž sebevražedně vpřed!

05.01.2017 12:55
V 60. letech přišel Římský klub s tím, že hrozí neodvratitelné přelidnění světa, které vyústí v konec naší civilizace. Mezi návrhy na řešení se beze studu a jakýkoliv výčitek objevily i ty, které podporovaly/podporují řízenou populační eliminaci. Těžko si pod tím představit něco jiného než řízenou reprodukci a v případě překročení limitů nejspíš odstřel.

Podobná hysterie zaplavila Evropu i dnes. Jen se týká opačného problému, leč řešení je stejně drastické. „Nebude na důchody, nebude na důchody!“ začali strašit politici a hledat rychle nějaké řešení. Začali nám tlouct do hlavy, že imigrace je to jediné řešení. Nejedná se však o imigraci dosud v Evropě upřednostňovanou, tedy podle toho, zda nám imigranti můžou co nabídnout – znalosti, dovednosti, ale přešlo se na hysterickou a nezodpovědnou imigraci nuceného „dolidnění“ centrálně řízenou naší spasitelkou EU.

Tolik diskutovaná Lisabonská smlouva (co si budeme nalhávat, kdyby se Klaus nedrásal s podpisem, ani by jsme nevěděli, že nějaká lisabonská smlouva je) nám, mimo jiné, postupně bere možnost suverénně rozhodovat o tom, koho si mezi nás pustíme žít.

S tím souvisí projekt EUROMED. Jde o spolupráci mezi EU a zeměmi severní Afriky a západní Asie. V rámci ní jde, mimo jiné, také o přesun minimálně 56 milionů obyvatel těchto zemí do států EU mezi lety 2010 – 2050. K tomuto počtu dospěl Eurostat. Na základě jakých dat a odhadů došel ke svým prognózám? Ještě že EU neexistovala v oněch 60. letech. Vsadil bych se, že by tehdy vytvořili plán typu „Akční pán EU na snížení populace o 30% do roku 2000“.

Jak někdo může říct, co bude za 50 let? To jsme se z podobných předpovědí ještě nepoučili?

Porodnost se ve vyspělých státech sice desítky let neustále snižovala, ale tento trend se začíná zastavovat a jsou tu náznaky, že se fertilita odráží ode dna. Například samotné ikony západní civilizace jako Anglie, USA, Německo hlásí zvyšující se porodnost. I u nás se přeci porodnost zvyšuje. Jasně, nelze z toho ještě vyvozovat závěry, ale zrovna tak nelze vyvozovat, že za xy let tu budou dva důchodci na jednoho pracujícího a proto je třeba sem nahnat x milionů nevzdělaných, nábožensky, hodnotově a kulturně zcela odlišných lidí a čekat, že se stane zázrak.

Naopak, sami vidíme, jak ghetta a nezaměstnanost těchto lidí z 3. světa vzkvétá v celé Evropě. A kdyby jen to, i náboženský extrémismus začíná nahlodávat onu multikulturní ideologii prosazovanou v minulém století. To byla ostatně stejná chyba, jako dnes prosazovaná imigrace ze 3. zemí kvůli údajné budoucí neúnosnosti důchodového systému. Nechci v budoucnu vydělávat a odvádět daně na sociální dávky nově příchozím, kteří nás měli původně spasit.

Takže?

Pokud se Europolitici i naši politici opravdu bojí budoucí neúnosnosti důchodového systému, raději než přijímat časované bomby, by mohli skončit svoji rozhazovačnou politiku, přestat s chrlením všemožných regulací, dotací na hlouposti a smrsknout státní správu. Není divu, že např. v ČR vydělává na zbytek jen něco kolem 2 500 000 obyvatel. Kdyby se zrušily všemožné úřady a tisíce úřednických křesel, co stejně jen vymýšlí, jak tomu zbytku produktivní populace vyprázdnit kapsu, možná by pak bylo i na ty důchody v roce 2050.

Na škodu by nebylo přestat zvyšovat podpory samoživitelkám a snižovat klasickým rodinám. Hnát mladé lidi na vysoké školy také není v této souvislosti nejlepší nápad vezmeme-li v úvahu, že tito pak mají dítě často až po 30 ti a to ještě spíše jedno. EU nám však nařídila, aby min. 40% populace mělo titul. Proto dnes na VŠ odchází přes 60% mladých maturantů. To jsou však jen návrhy, co mě zrovna napadají. Návrhů může být bezpočet. A rozhodně můžou být lepší, než sem nahnat chudé a nevzdělané lidi, z nichž většina pravděpodobně stejně skončí na podporách. To přeci zkázu Evropy přivodí daleko rychleji a pravděpodobněji než nějaký údajný populační deficit, který má prý za x let způsobit katastrofu.

Já tomu nevěřím. To se dřív EU odrovná sama například svým tisknutím eur, rozhazováním přerozdělených peněz, uškrcením trhu svými regulacemi, fanatickým „zachraňováním“ nezodpovědných členských států nebo podobnými velkými plány na záchranu svého evropského lidu.

 

Zdroj