Absolutní absence kritického myšlení a hledání souvislosti, to je ten neblahý výsledek celého polistopadového školství, které vychovává infantilní sobce, kteří necítí vlastní kořeny.

28.01.2018 17:50

Provokatér Zeman udržel otěže. V Bruselu nebudou mít radost, píše mezinárodní server
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Provokater-Zeman-udrzel-oteze-V-Bruselu-nebudou-mit-radost-pise-mezinarodni-server-522029

 

Mám takový dojem, že západ už ČR zavrhuje. Jak může „politicky korektní“ k migrantům západní tisk psát natolik nekorektně o prezidentovi cizí země, navíc členské země EU?
Včera jsem prohlédl facebooky Drahoše, Fišera a Horáčka. Tolik nenávisti ke zbytku země, až hrůza. Padaly tam návrhy od infantilních přispěvatelek (hlavně ženské), aby se Morava dala Polsku a Severní Čechy Německu, aby byl klid. To proto, že přehlasovali Prahu. Slzy, vztek, neskutečné adorovaní svých idolů, prosby, aby je neopouštěli – to byly reakce na Horáčkovu výzvu, aby se smířili s volbou prezidenta. Už jsem měl dojem, že Prahu něčím práškují. Vztah k Vlasti, jako k „té zemi“, která nesplnila to, co chtěli oni. Proto v zahraničí se k ní ani nebudou hlásit, raději řeknou, že jsou jiné národnosti. Podobně se projevoval v Moskvě „kancelářský plankton“ po volbě Putina v roce 2012. Akorát s tím rozdílem, že jeho poměr ke zbytku země byl podstatně menší, tudíž byl lépe zvládnutelný.
Když takhle o tom přemýšlím, trockistům se povedlo skoro zničit vlastenecké cítění stejnými hesly, jako za socialismu. Tehdy všude psali „se Sovětským svazem na věčné časy“, dnes – „patříme na západ“ (odmítáme východ). Čti -
„musíme někam patřit“. A s tím souvisí i ochota přijímat zlo, které jde ze západu. Jinak není možné, aby skoro třetina národa byla ochotna otevřít brány do země cizákům a ještě za to právo bojovala. Vždyť se podívejte, ta indokrinace jde od těch nejpovolanějších, kteří by měli vychovávat vlastenecké cítění – od učitelů vysokých, středních základních škol, dokonce i školek. Kteří mnohé věci dělají z vlastního přesvědčení a ne proto, že by dostali nějaké nařízení shora. Polistopadovým kantorům se podařila ta věc, že dnešní mládež, ale i lidé blížící se ke střednímu věku jsou ochotni bojovat ne za svoji svobodu, ale za to, aby té svobody bylo, co nejméně, ba dokonce, aby sem pustili někoho, kdo jím bude určovat svoje pravidla, které jsou s jejích kulturou neslučitelné. Absolutní absence kritického myšlení a hledání souvislosti, to je ten neblahý výsledek celého polistopadového školství, které vychovává infantilní sobce, kteří necítí vlastní kořeny, jsou jakými se světoobčany, schopnými zavrhnout vlastní národ jen proto, že mají dojem, že ten národ je táhne zpátky.
Včera jsem si poslechl Pitharta, který je z těch eurohujerů ještě tím víc přemýšlejícím. On správně řekl, že „jsme zemí dvojího lidu“. Sice nabádá, aby „lidé z velkoměst ten výsledek (voleb) měli vzít jako varování“, ale totéž platí i pro nás.
https://video.aktualne.cz/dvtv/jsme-zemi-dvojiho-lidu-lide-z-velkomest-by-ten-vysledek-meli/r~b80bb8e0039711e894dbac1f6b220ee8/

I pro nás je to varování, že společnost je vážně nemocná. Nemocné je hlavně naše školství. Výchova děti se ubírá takovým směrem, který kromě „biorobotů“ a „živočichů“ nic neprodukuje. Chrlí jedince povrchní, neschopné vlastního uvažování. Jen stádo, pro které při šikovném marketinku stačí takový vůdce, jako Horáček nebo Fišer. U kterých jejích úspěšnost měří penězi, které získali díky podvodům na obyvatelích jejích vlastní země. A těmto „vůdcům“ stačí hodit „stádu“ pár hesel o tom, že jsou něco víc, než ti „burani“ z venkova a „stádo“ jen z pocitu, že také patří k „elitě“ (byť intelektuální nebo finanční) je schopno rozdupat kohokoli, kdo jde proti jejích „kozlům“.
Co s tím? Vymezovat se vůči „těm špatným a nepovedeným“ asi nebude to „pravé ořechové“. Musíme vypracovat opravdu účinnou taktiku, jak v informačním prostoru působit, aby nedocházelo k ještě většímu rozdělení národa na dva nesmiřitelné tábory, o což se vehementně snaží mainstream a ti, kteří za ním stojí. Jinak, spláčeme nad výdělkem.Zdroj

 

Q.S.

Lze jen souhlasit. Ale není to jen školství, lidé celkově zlenivěli. Nejen fyzicky. Hraje zde roli i digitalizace, zahlcení zbytečnostmi, mylný dojem, že je vše dostupné a nic nehrozí.

Diskusní téma: Absolutní absence kritického myšlení a hledání souvislosti, to je ten neblahý výsledek celého polistopadového školství, které vychovává infantilní sobce, kteří necítí vlastní kořeny.

Datum: 30.01.2018

Vložil: host

Titulek: a co v 89. ?

A kdopak to cinkal v roce 1989 na václaváku a nechával si dát do držky od fízlů kvůli tomu aby si estébáci mohli zprivatizovat tuhle zemi? Kdo dělal příkladné užitečné idioty?

Tehdy to byli taky studenti.
A někteří, jako Chaun, z toho ani v padesáti nevyrostli:
https://www.youtube.com/watch?v=V-SMxQf-j9Q

Ale taky mám obavu, že ta generace mladých lemplů, která dostala všechno až pod nos, je ještě horší než ta generace socialistických studentských lemplů co cinkala na václaváku.
Ti svoje rodiče, až od nich nebudou moct nic získat, klidně prodají do továrny na psí konzervy.

Doufám že se hluboce mýlím.

Datum: 29.01.2018

Vložil: slunko

Titulek: Asi to nebude lenost

Spíš jsou lidé zahlceni odpovědností a prací, nemají čas ani sílu se věnovat vlastním dětem, školství nemůže nikdy nahradit výchovu rodičů. A že mnozí rodiče makají rukama, svoje děti se snaží nasměrovat jinam a je to snadné - místa na vysokých školách dostatek, úroveň může jít dolů, když školy se přece samy od sebe nezavřou. Práce v místě bydliště není - tak proč se vracet domů a dojíždět - zůstávají v kotli, kde se řeší jediné - peníze a prestiž.

Další věcí je, že ještě nedávno většina z nás neměla ponětí, co proti nám stojí - unést takové uvědomění není zadarmo a člověk musí mít dostatek stability, aby to unesl, jinak si to prostě odmítně připustit. Kolik lidí je schopno si ve dvaceti připustit, že čelí obrovskému zlu? Nemají dost zkušeností a je to z principu pro ně něco nepochopitelného...

Přicházejí do nové doby, nepotřebují tak velkou vnitřní sílu, bude potřeba jiná výbava - chovají se podle toho, že ještě nenadešel naplno jejich realizační čas, neznamená, že nejsou schopni udělat, co bude potřeba. Zatím to musí podržet jejich rodiče a prarodiče, na co by tu ještě byli?

Lidi jsou psychicky a emocionálně mnohem vyčerpanější než generace před nimi v jejich věku. Musíme unést mnohem větší stres, tak se tolik neodsuzujme... opravdu to rozděluje. Odsouzený nikdy z principu nemůže plně spolupracovat - už je odsouzený, tak nač? I když to neví - bytostně to cítí, že už ho někdo odsoudil - tohle odsuzování je další obrovskou brzdou v propojení a porozumění lidí mezi sebou...

Datum: 29.01.2018

Vložil: Quintus

Titulek: Re: Asi to nebude lenost

Na té lenosti si dovolím trvat.... :-)
Vidím to všude...

Datum: 29.01.2018

Vložil: slunko

Titulek: Re: Re: Asi to nebude lenost

Dokud nezažijete únavový syndrom, asi nepochopíte vyčerpanost...

Ale jo, ve velkých městech asi nějaká ta lenost je... kolem sebe jí ale moc nevidím.

Datum: 29.01.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: Asi to nebude lenost

Souhlasím. Konzum jde ruku v ruce s leností. Vše je na dosah byť nekvalitni. Proč se namáhat opatřit si kvalitu svýma rukama. Vše někdo někde vyrobí, přiveze..... Proč si trápit tělo prácí, hlavu vzděláváním. Proč se snažit soutěžit a být lepsi v odbornosti. Školy s malou náročností jsou zadarmo. Proč vytvářet materiální hodnoty. Většina uvěřila že si mohou všichni navzájem sloužit.A že neúspěch je něco co nesmí nikoho postihnout. Všichni musí vyhrávat a být úspěšní. Průměr ba i podprůměr k pohodlnému konzumu stačí.
Peníze sú, lze je získat i za nic. I za zbytečnou "praci". Důvodů proč natahovat ruce po dotacich, příspěvcích a dávkách je možno uvádět mnoho. Stát vymyslel tímto permanentní korupci lidu. Ta zkorumpovaná část populace se dívá na tu část pracovitou, tvořivou a podnikavou, jako na podivíny, blázny nebo dokonce jako na zavrženíhodné lidi.

Datum: 31.01.2018

Vložil: slunko

Titulek: Re: Re: Re: Asi to nebude lenost

Obávám se, že slovíčko lenost vymyslel někdo, kdo chtěl lidem ublížit...

To, že někdo nenajde možnost zrealizovat úspěšně svůj talent, je úplně běžné, systém to nutně potřebuje, aby si lidi nevěřili, nedošli naplnění a tím pádem nebyli šťastní. Tak se to označí za lenost a je vyhráno.

Rodiny dřív dělali tolik věcí společně - vytvářeli, budovali, na to málokdy jeden stačí, navíc se leckdy ani nejbližší rodina moc často nesejde... opět tu máme směnný provoz, kdy práce strojů je oceněna výš, než lidská... O ničení lidských životů nemluvě. O tom, že rodič prakticky nevidí své děti 5 dní v týdnu každý 2. - 3. týden, když chodí na odpolední směnu... jak může rodič něco dítě naučit, když tak často na tak dlouho vypadává z jeho života - a co vytvářet v panelákové králíkárně... Když ještě třeba prarodiče měli domek s malým hospodářstvím, byla zahrada, chata - kdo na to dnes má?

Těžko z nedostatku smysluplné činnosti vinit lenost lidí - ano dělají nejsnažší věci, aby utratili čas, ale ne z lenosti ale nedostatku příležitostí. Systém žádnou smysluplnou naplňující činnost lidí nepotřebuje...

Datum: 01.02.2018

Vložil: Martin

Titulek: Re: Re: Re: Re: Asi to nebude lenost

Jak praví klasik: "Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody." "Per aspera ad astra!" "Vivere militare est!"

Přidat nový příspěvek